« 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 36 37 »
Уже тридцять років відділяє нас від страшної трагедії, що відібрала життя й скалічила долі, справила значний вплив на суспільство, завдала величезної матеріальної шкоди та поставила під загрозу безпеку й здоров'я людей усього Європейського континенту.
За час, що минув від моменту аварії на ЧАЕС, уже виросло ціле покоління українців, які народилися в посткомуністичній Україні та безпосередньо не пережили цю подію. Але саме це покоління має не тільки знати про катастрофу 1986 року, вивчати її витоки та результати, а й зберігати та передавати далі пам'ять про ліквідаторів аварії та всіх людей, яких не оминула страшна трагедія. Саме задля цього - збереження пам'яті про Чорнобильську катастрофу, якою вона постає у розповідях її свідків, - Чорнобильською історичною майстернею міста Харків та Українською асоціацією усної історії за підтримки Міжнародного освітнього центру міста Дортмунд та МЗС Німеччини серед українських старшокласників та студентів був проведений конкурс дослідницьких есеїв "Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986-2015".
Деякі дослідникі аварії на ЧАЕС відзначали, що більшість учасників та потерпілих сприймала як війну події 1986 року. На жаль, 2014 року наше суспільство спіткала нова трагедія - військовий конфлікт на сході України. Для декого - це ще одне вимушене переселення. Для учасників АТО та постраждалих від бойових дій - це також виконання завдань із захисту суспільства, евакуація, втрата здоров'я, малої Батьківщини, початок розбудови життя на нових місцях.
Як можна розказати про участь в АТО та втрачений дім сьогодні? Чи можна порівнювати ці переселення? Якою постає людська взаємодія з погляду переселенців та яке місце в цій взаємодії відведено державі?
Ці та інші питання були покладені в основу досліджень, над якими працювали школярі та студенти восени 2015 року. У своїх конкурсних роботах на основі записаних інтервью та зібраних документальних матеріалів учасники описували долі та життєвий шлх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також осіб, які були переселені із зони аварії у другій половині 1980-х років та із зони АТО впродовж 2014-2015 років.
До збірника увійшла робота вихованки гуртка "Історики-краєзнавці" Афонічкіної Валерії (науковий керівник Шеремет Любов Петрівна) у номінації "Найкраще поєднання теми АТО і Чорнобиля"

Матеріал було взято з книги "Роботи переможців молодіжного конкурсу дослідницьких есеїв "Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986-2015""
|
13 червня 2016 року за підтримки Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова лідери учнівського самоврядування міста Харкова, Близнюківського, Первомайського, Сахновщинського, Харківського районів та міст Куп’янськ, Лозова відвідали Кабінет Міністрів України. Лозову представили лідери МРС «Нова хвиля» Лозівського будинку дитячої та юнацької творчості Володимир Каменев та Кочергіна Марія.
Під час проведення екскурсії лідери учнівського самоврядування ознайомилися з експозицією музею історії урядів України, що діяли на території сучасної України, де представлено метеріали, пов’язані з діяльністю колишніх керівників урядів, копії документів, нагороди, фотознімки, відтвореним інтер’єром робочого кабінету Голови Ради Міністрів.
У рамках екскурсійної програми лідери відвідали Хрещатик, Михайлівську площу, вулицю Інститутську, алею Героїв Небесної сотні.
З великим задоволенням юні лідери завершили свою екскурсію катанням на теплоході по Дніпру. 
(Матеріал взято з сайту КЗ ХОПДЮТ")
|
14 червня у таборі «Дивограй» традиційно проводиться "Світ професій" де кожен може проявити себе в улюбленій справі. Цього дня діти "працюють" в салонах краси, трав'яних лавках, арт-майстернях, крамницях, кав'ярнях та відвідують казино та розважальні центри.

Також у цей день шукали скарби. Вихованці отримали яскраві враження від проходження квесту та знаходження скарбниці, з якої кожен отримав подаруночок.

|
Вихованець Лозівського будинку дитячої та юнацької творчості Літовка Владислав (керівник Гангур Л.Л.) отримав диплом за ІІ місце у Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!" у номінації "Автомобільні моделі".
Вітаємо переможця!

|
9 червня 2016 року в Комунальному закладі «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» відбувся обласний семінар-практикум для культорганізаторів позашкільних навчальних закладів, організаторів літнього відпочинку за темою «Роль позашкільного навчального закладу в організації літнього відпочинку дітей та учнівської молоді». У семінарі взяла участь методист ЛБДЮТ Філілєєва Тетяна Григорівна.
Під час семінару обговорювалися актуальні питанння організації літнього відпочинку та оздоровлення, ролі позашкільних навчальних закладів у роботі з дітьми та учнівською молоддю в цей час.
У практичній частині семінару в рамках співпраці позашкільних навчальних закладів з громадськими організаціями відбулася екскурсія до РЛП «Фельдман Еко-парк», під час якої учасники семінару ознайомилися з досвідом роботи з організації роботи таборів, гурткової роботи, формами співпраці РЛП «Фельдман Еко-парк» з навчальними закладами Харківщини, пришкільними таборами міста та області, різноманітними проектами, що представила директор гуманітарних програм Яворська І.В.

Матеріал взято з сайту КЗ "ХОПДЮТ"
|
31 травня 2016 року в Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців обласного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття». І місце у номінації «Образотворче мистецтво» виборола Осікова Анна, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник Тарасенко Ірина Юріївна). Вона була нагороджена дипломом та відзнакою фестивалю.
Всі учасники фестивалю «Таланти третього тисячоліття» отримали дипломи за участь:
- Липова Софія, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник Тарасенко І.Ю.)
- Штерман Юлія, вихованка гуртка «Початково-технічне моделювання» (керівник Гангур Л.Л.)
- Радочина Вероніка, вихованка гуртка «Паперопластика» (керівник Філілєєва Т.Г.)
- Рогачова Ангеліна, вихованка гуртка «Художнє рукоділля» (керівник Притула Л.М.)
- Машталь Катерина, вихованка гуртка «Живопис» (керівник Цепіщук А.О.)
- Овчіннікова Анастасія, вихованка гуртка «Живопис» (керівник Цепіщук А.О.)
- Іваннікова Діана, вихованка гуртка «Арт-дизайн» (керівник Тищенко Т.М.)
- Бєляєва Діана, вихованка гуртка «Арт-дизайн» (керівник Тищенко Т.М.)

|
Наші вихованці стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Знай і люби свій край». Дипломами були нагороджені такі учасники від Лозівського будинку дитячої та юнацької творчості:
І місце – Філілєєва Ірина, вихованка гуртка «Паперопластика» (керівник Філілєєва Т.Г.)
ІІ місце – Сиров Ярослав, вихованець гуртка «Арт-дзайн» (керівник Тищенко Т.М.)
ІІ місце – Халявко Марія, вихованка гуртка «Арт-дзайн» (керівник Тищенко Т.М.)
ІІ місце – Іщенко Дар’я, вихованка гуртка «Живопис» (керівник Цепіщук А.О.)
ІІ місце – Лискова Марина, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник Тарасенко І.Ю.)

Вітаємо переможців!
|
8 червня у таборі відпочинку «Дивограй» відбувся шахово-шашковий турнір. Учасники та переможці нагороджені заохочувальними призами.

|
|